Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2022

ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΟΜΗΡΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ 1-2

Λίγο πριν την πιθανολογούμενη αρχή της αγωνιστικής περιόδου το χθεσινό τεστ των των δύο ομάδων στο γήπεδο ΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΑΣ στην Καλλιμασιά έδειξε την  ετοιμότητα τους. Καλλίτερη η ομάδα μας το πρώτο ημίχρονο ( 2 χ 40΄)  ενώ ο αντίπαλος πήρε τα ηνία στο δεύτερο μισό του β΄ημιχρόνου. Το 0-1 στο 15΄ όταν σε αντεπίθεση του ΗΡΑΚΛΗ  επιθετικός του βρέθηκε ελεύθερος και σούταρε και σκόραρε μέσα από την περιοχή. Το 1-1 στο 20΄ όταν από κόρνερ του Σταυρινούδη σηκώθηκε ο Ψαρούδης Ι. του Μ. και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ασύλληπτη κεφαλιά. Η ομάδα μας είχε δοκάρι  πάλι με τον Ψαρούδη Ι .Μ.  στο 50΄. Το 1-2 γράφτηκε 3 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα , οι αντίπαλοι εκτέλεσαν φάουλ στον άξονα λίγο έξω από την περιοχή και με κεφαλιά από κοντά ευστόχησαν.

ΟΜΗΡΟΣ ( Μοντιάδης) Ανδρεάδης ., Βουρνούς Μ., Χαλίλι Ρεν., Κοντός Σ., Μαργκούνης Χ., Χαλίλι Ριγκ., Καραβάτας Μ., Τσανδάρης Άκης. Χούτα Χ. ( 15΄ λογ τραυμ. Ψαρούδης Ι .Μ.) Ψαρούδης Ι.Γ. και Σταυρινούδης Σ. . Έπαιξαν ακόμα οι: Χαλκιάς Μ., Κόκκινος Δημ., Δαφνίτης Α. και Πιτσάκης Π.. Την 18άδα συμπλήρωσαν  οι :  Πιτσόλης Αν., Δαφνίτης Π., Κοντός Ν και Τρύφωνας Ελ