Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2022

ΔΑΦΝΗ - ΟΜΗΡΟΣ 6-1 ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΟΝ ΔΑΦΝΩΝΑ

Ίσως το τελευταίο φιλικό πριν την έναρξη των επισήμων αγώνων.

Ήταν ένα άτυχο απόγευμα, η ομάδα μας άρχισε πληγωμένη με σοβαρές απουσίες, δεν έφθανε όμως αυτό ήρθαν και οι αναγκαστικές αλλαγές λόγω τραυματισμών. Όπως και να έχει η ΔΑΦΝΗ Δαφνώνα  παρουσίασε ένα πολύ καλό σύνολο δικαιολογόντας πλήρως την καταξίωσή της στις καλλίτερες ομάδες του  πρωταθλήματος.  Το πρώτο ημίχρονο ο ΟΜΗΡΟΣ ήταν πιο ανταγωνιστικός και δέχτηκε μόνο ένα γκολ , ενώ ο τερματοφύλακας μας βρέθηκε σε καλή μέρα και έκανε αρκετές σωτήριες αποκρούσεις. Στο δεύτερο μισό η ομάδα κατέρρευσε ίσως και λόγω των πολλών αλλαγών. Δέχτηκε 5 γκολ εκ των οποίων τα 2 με πέναλτυ. . Το γκολ της τιμής ήρθε  στα μισά του Β΄ημιχρόνου (3-1) από τον Σταυρινούδη. Κάθε ήττα στα φιλικά χρήσιμη, ακόμα και μεγάλη.

ΟΜΗΡΟΣ( Μοντιάδης)  Ανδρεάδης, Βουρνούς, Ψαρούδης Ι.Γ., Χαλιλι Ριγκ., Κοντός Σωκρ., Καραβάτας, Τσανδάρης, Χούτα, Παπαδόπουλος, Koυμελάς Στ. και Σταυρινούδης.

Έπαιξαν ακόμα οι:  Ισμαλάι, Δαφνίτης Παντ., Δαφνίτης Αλ., Μπελλές , Πιτσόλης.