Τετάρτη 24 Μαΐου 2023

Κ16 ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ/ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ 2-1

Τελευταία αγωνιστική σήμερα στην Κ-16 και η ομάδα μας γνώρισε ανέλπιστη ήττα 2-1 από την ομάδα του Βαρβασιακού  και με ανατροπή .

Ο ορισμός του παιχνιδιού που λένε ότι η μπάλα τιμωρεί.

Σαφώς καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού.η ομάδα μας.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο μονόλογος με 12 τελικές προσπάθειες και οι 7 κλασσικές ευκαιρίες για γκολ.

Στον ίδιο Ρυθμό ξεκίνησε και η επανάληψη όπου χάσαμε ''πέναλτι '' με τον Βαβυλουσακη αλλά και προηγηθήκαμε λίγο αργότερα με ωραία εκτέλεση φάουλ του Χεργκι  Χούτα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ανέβηκε η ομάδα του Βαρβασιακου όπου και με πολύ λίγες φάσεις ήταν πιο αποτελεσματική και κατάφερε να πετύχει δύο γκολ και να πάρει την νίκη.

Σκορ ημιχρόνου 0-0.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα μας τερμάτισε στην 4η προνομιούχο θέση όπου και θα αναμετρηθεί σε αγώνες μπαράζ με την ισχυρή ομάδα του Άγιαξ1

Το άλλο ζευγάρι της τετράδας θα είναι ΠΑΧ -Βαρβασιακος.