Τετάρτη 24 Μαΐου 2023

K14 ΠΑΧ2 - ΟΜΗΡΟΣ/ΗΡΑΚΛΗΣ/ΑΤΛΑΣ 2-1

Έναν αγώνα πριν το τέλος της περιόδου οι νεαροί παίκτες μας έκαναν ένα από τα καλλίτερα τους παιχνίδια. Οι αντίπαλοι ήταν καλοί και ο αγώνας ''ντέρμπυ''. Στο πρώτο μισό η ομάδα μας ήταν αυτή που είχε τα ηνία του  αγώνα , πέτυχε ένα ωραίο γκολ, είχε κατοχή και φάσεις και ευκαιρίες. Στο δεύτερο μισό οι ρόλοι αντιστράφηκαν,  οι αντίπαλοι ήταν αυτοί που  πέτυχαν δύο γκολ και πήραν την νίκη.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και για το θέαμα που προσέφεραν.

Πως είδαν τον αγώνα από τον ΗΡΑΚΛΗ

Αναβληθεν αγώνας για την κ-14 με αντίπαλο την ομάδα της ΠΑΧ 2.

Πολύ ωραίος αγώνας ,μοιρασμένα τα δύο ημίχρονα ,πολλές φάσεις και από τις δύο ομάδες και το αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι οποιοδήποτε.

Νικήτρια τελικά η ομάδα της ΠΑΧ με 2-1.

Πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε την υπεροχή και προηγήθηκε με καταπληκτικό σουτ του Μειωτέρη στο παραθυράκι του αντιπάλου τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη παίξαμε πιο αμυντικά και στα μισά του ημιχρόνου ήρθε η ισοφάριση.

Η αντίδραση ήταν άμεση και χάσαμε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Πουργιαζο και τον Εριον.

Πιο αποτελεσματική η ομάδα της ΠΑΧ στα τελευταία λεπτά κατάφερες και πήρε την νίκη.

Η σύνθεση της ομάδας μας.

Όμηρος /Ηρακλής/Άτλας.

(Μοντιαδης-Σιμος)

Φεγγουδάκης Αντ, Τζανασιά Αλ,, Νεαμονιτης Νικ, Φωτεινός Κυρ, Σφήκας Θοδ, Ρέππας Πολυχρ, Σίσκος Στεφ, Πουργιαζος Κυρ, Αργυράκης Στελ, Μειωτέρης Βαλ,

Αθανασιάδης Ερ, Κυριακούδης Αντ.Σουλάι Εντ, Κουμελάς Εφρ, Λώς Βασ,

Επόμενος και τελευταίος αγώνας την Κυριακή 28/5/2023 με την ομάδα του Λέων στο Φαφαλειον Στάδιο στις 16:00