Κυριακή 6 Απριλίου 2014

KAΛΑΜΩΤΗ - ΟΜΗΡΟΣ 2-1

Χωρίς να μπορούμε να πούμε ότι παίξαμε άσχημα και παρά τις φιλότιμε προσπάθειες των παικτών μας ,άλλη μια ήττα για την ομάδα μας ήλθε χθες το απόγευμα στην Καλαμωτή από την ομώνυμη ομάδα. Η ΚΑΛΑΜΩΤΗ μας έπιασε στην 8η θέση αφού με την νίκη της αυτή έφτασε τους 28 βαθμούς όσους και εμείς. Οι ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο λόγω του δυνατού νοτιά.Το πρώτο ημίχρονο για τον ΟΜΗΡΟ που η υπεροχή του απέφερε μόνο κατοχή και πολλές τελικές προσπάθειες. Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι ρόλοι αντιστράφηκαν, έτσι οι αντίπαλοι ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο. Στο 78΄σε χέρι αμυντικού μας στην περιοχή ο διαιτητής έδειξε πέναλτυ . Ο Γαλάτουλας όμως εκτελώντας το  έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στην συνέχεια της φάσης οι γηπεδούχοι κερδίζουν φάουλ λίγο έξω από την περιοχή . Πάλι ο Γαλάτουλας εκτελεστής που στέλνει την μπάλα κατ΄ευθείας στα δίχτυα μας γράφοντας το 1-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό το 79' ο μικρός Αμπαζής- που είχε μπει αλλαγή λίγο νωρίτερα- κέρδισε φάουλ δεξιά λίγο έξω από την γωνία της μεγάλης περιοχής της Καλαμωτής. Το εκτέλεσε πολύ ωραία ο Σωτηράκης (που είχε μπει και αυτός αλλαγή στο 46΄) στο κεφάλι του Μουλάκη που σηκώθηκε και κάρφωσε την μπάλα στην εστία της Καλαμωτής γράφοντας το 1-1. Στο 90΄του αγώνα ενώ όλα έδειχναν ότι πάμε για ισοπαλία ήρθε μια στραβοκλωτσιά αμυντικού μας , μαζί με τα τερτίπια του ανέμου η μπάλα στρώθηκε σε επιθετικό της αντιπάλου που την έδωσε στον αφύλακτο Γαλάτουλα  ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε με συρτό σουτ να γράψει το 2-1.