Τετάρτη 19 Νοεμβρίου 2014

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΝΕΩΝ ΚΟΦΙΝΑΣ/ΠΥΡΓΟΣ - ΟΜΗΡΟΣ/ΚΑΝΑΡΗΣ 3-1

Στο γήπεδο των Θυμιανών σήμερα οι νέοι μας παίζοντας καλά μόνο για 25 λεπτά, ηττήθηκαν από τους νέους του Κοφινά/Πύργου με 1-3. Στο  πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και τις  ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Τελικά κατάφεραν να βάλουν μόνο ένα. Στο 2ο ημίχρονο γρήγορα έγινε το 2-0 και αμέσως μετά στο 50΄ το 2-1 με πέναλτυ του Αμπαζ. Από αυτό το σημείο μέχρι το 75΄ που έγινε το 3-1 ο Όμηρος/Κανάρης ξύπνησε , πίεσε, πήρε μπάλες, έκανε ευκαιρίες  αλλά υστερούσε στην τελική. Από το 80΄και μετά ήταν πλέον σκέτη διαδικασία.
         Η ήττα αυτή μας έφερε στην τέταρτη θέση  της βαθμολογίας με 3 βαθμούς έναντι 4 του Κλασικού/Βαρβασιακού, 4 του Πασειδώνα/Ενωση και 6 του πρώτου Κοφινά/Πύργου.
Επόμενος αγώνας στις 17/12 με τον Ηρακλή στην Καλλιμασιά.