Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου 2010

ΕΥΚΟΛΕΣ ΝΙΚΕΣ ΑΠΟ ΚΑΝΑΡΗ ΚΑΙ ΑΤΛΑ

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο Κανάρης Νενήτων στο Δημοτικό Στάδιο Χίου κερδίζοντας την Ποδοσφαιρική Ακαδημία με 8-1. Το χορό τον γκολ άνοιξε ο Ματέρης στο 5 λεπτό και στην συνέχεια μετά από φοβερή απόκρουση του τερματοφύλακα της ΠΑΧ Πίττικα σε σουτ του Ασλανίδη από κοντά ο Μονίαρος διαμόρφωσε το 2-0 στο 18λεπτό, το 3-0 έγινε με κεφαλιά του Λεσί από κόρνερ του Μονίαρου στο 33λεπτό και το ημίχρονο έκλεισε με μια προσωπική ενέργεια του Ασλανίδη αφού πέρασε 4 παίχτες της ΠΑΧ και με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το 4-0,Στο 2ο ημίχρονο γκολ για τον Κανάρη πέτυχαν ο Καργατζης Λ με κεφαλιά(50) από σέντρα του Μονίαρου ,ο Λεσί με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή(65) ,με πλάσε ο Καππός(78) και το 8-0 διαμόρφωσε ο Φλοριάν με πέναλτι στο (80),σε ανατροπή του Καππού.Το γκολ της τιμής για την ΠΑΧ πέτυχε ο Σελαλά μετά από κάθετη μπαλιά του Γκιάλη.
Στο άλλο παιχνίδι που έγινε στα Θυμιανά ο ΑΤΛΑΣ επικράτησε εύκολα με 6-1της ΚΥΒΕΛΗΣ με τον επιθετικό του ΑΤΛΑ το Γιακούμα Νίκο να πετυχαίνει 5 γκολ ,και ένα ο Τσάκαλος,
ΣΤΟ φιλικό παιχνίδι που εγινε στην ΚΑΛΑΜΩΤΗ η γηπεδούχος επικράτησε 2-1του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ με γκολ του Γούτη και με αυτογκόλ από παίχτη του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ,ενώ το γκολ του Αγίου Γιώργίου πέτυχε ο Μερεός.