ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΧΙΟΥ

ΜΑΓΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ
ΟΜΗΡΟΣ/ΚΑΝΑΡΗΣ - ΔΟΞΑ 2-5

Γήπεδο Καλλιμασιάς Νίκος Σύλλας(ΕΠΣΧ) 2/11/11
Το σκορ δεν αποδίδει την εικόνα του αγώνα αφού η υπεροχή ήταν μοιρασμένη ενώ τα 3 τελευταία γκολ της Δόξας προήλθαν από παιδαριώδη λάθη των παικτών
μας στο τελευταίο μισό του β΄ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν 2-2. Ο αγώνας ήταν  γρήγορος με πολλές φάσεις και στις 2 εστίες ενώ ορισμένες φορές είδαμε και ωραίο ποδόσφαιρο.Η  Δόξα μας αιφνιδίασε αφού στο 3΄λεπτό έβαλε το πρώτο γκόλ, ο Ομηρος   /Κανάρης αμέσως μετά πήρε τα ηνία ,ισοφάρισε και προηγήθηκε με τον Δημ.Κοκοκύρη πριν τελειώσει το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο αγώνας ήταν μοιρασμένος αλλά στο 22΄ ισοφάρισε η Δόξα.Από εκεί και πέρα επειδή παίζαμε με ελλείψεις ( Σκανδάλης-Ιωάννου που ήταν στη μικτή Χίου στη Ρόδο) έγινε ότι αναφέραμε πιό πάνω                                            .
Η σύνθεση της ομάδας μας                                                                   :
Kρουσουλούδης Στ.,  Κουφούδης Α.,  Πολίτσης Ι.,  Στεφανίδης Γ.,  Κουτής Β.,Σαρρής Τ.,  Κοκοκύρης Δ.,  Κουνής Αδ., Μάλιος Ι.,  Μπόλλας Κ.,Βενέτης Δ., Μπολάνο Χρ.,  Εκατομάτης Ν.,  Κουφούδης Ισ.,  Βούκονας Στ.,  Ιωάννου Γ. και Πλείανθος Σ                                                                                   .
Με έντονους χαρακτήρες οι διακριθέντες χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.
Εάν εξαιρέσωμε ένα τράβηγμα από την φανέλα επιθετικού μας από αμυντικό της Δόξας στο Α΄ημιχρ. πάνω στην γραμμή της μεγ.περιοχής που δεν δόθηκε, το διαιτητικό τρίο τα πήγε πολύ καλά ( Κοτρώνης-Μαντούβαλος-Γιόμελος)