Τετάρτη 1 Μαρτίου 2023

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ16: ΗΡΑΚΛΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ - ΑΓΙΑΞ ΧΙΟΥ / ΘΥΕΛΛΑ2 7 - 1 !

Ενός λεπτού σιγή πριν τον αγώνα για τα αδικοχαμένα παιδιά των Τεμπών  όπου ένα ανθρώπινο λάθος μαζί με την κρατική παθογένεια πάτησαν το  κουμπί του σημερινού ολέθρου.

Ο αγώνας σήμερα σε δεύτερη μοίρα, υπήρξε μονόλογος για τα παιδιά της κοινής ομάδας ΟΜΗΡΟΥ/ΗΡΑΚΛΗ που κατέκτησαν εύκολα άλλη μια περιφανή νίκη απέναντι στην κοινή ομάδα ε ΑΓΙΑΞ/ΘΥΕΛΛΑ2 ( με τα παιδιά του  ΛΕΟΝΤΑ)

Τα γκολ 2 στο πρώτο ( Πιτσάκης ,Βαβυλουσάκης) και τα 5 από την ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο (  Μαμαλής με πέναλτι, Τομάζος, Σιγούνης Ταξ., Μαμαλής  και Πιτσάκης) διαμόρφωσαν το σκορ του αγώνα.
Με την νίκη αυτή η ομάδα μας φιγουράρει στην  τρίτη θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στα ΄΄πλαυ οφ΄΄

Πως είδαν από τον ΗΡΚΛΗ τον αγώνα:
Πολύ καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα .Φιλότιμη και η προσπάθεια του Άγιαξ 2 που αντιστάθηκε αρκετά μόνο στο α ημίχρονο.
''Το 1-0 το έκανε ο Πιτσάκης μετά από ασίστ του Βαβυλουσακη
Το 2-0 ο Βαβυλουσακης από το κόρνερ του Χεργκι.
Ο Μαμαλης έκανε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι το 3-0.
Φανταστικό εν-δυο Πιτσακη-Τομάζου και ο τελευταίος με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 4-1.
5-1 από τον Ταξιάρχη Σιγούνη μετά από πάσα πάρε -βαλε του Τομαζου.
Ασύλληπτο δυνατό σουτ του Μάμαλη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-1.
Το τελικό αποτέλεσμα έκλεισε ο Πιτσάκης με σουτ συστημένο στο παραθυράκι αντιπάλου τερματοφύλακα.