Κυριακή 26 Μαρτίου 2023

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ12: ΟΜΗΡΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ/ΑΤΛΑΣ 2-2

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος κ12 ο αγώνας  μεταξύ της ομάδας μας και της κοινής ομάδας  ΗΡΑΚΛΗ/ΑΤΛΑ που έγινε σήμερα το μεσημέρι στην Καλλιμασιά παρουσία αρκετών πολύ εκδηλωτικών συγγενών και φίλων των παιδιών δεν ανέδειξε νικητή. Έληξε 2-2.
Οι ομάδες μας που έχουν άριστες σχέσεις συνεργάζονται στις ηλικίες κ12 και κ16 , κατεβάζουν όμως διαφορετικές ομάδες στο κ12 λόγω πληθώρα παιδιών
Ο αγώνας που έγινε σε κλίμα φιλικό με αδελφωμένα τα παιδιά μας ( αντίπαλα σε αθλητικά πλαίσια μόνο τα 60 λεπτά του αγώνα) είχε 2 όψεις, με τον ΟΜΗΡΟ να είναι καλλίτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.. Το πρώτο ημίχρονο  ήταν για τα παιδιά μας που πέτυχαν 2 γκολ με δημιουργό τον  Νίκο Αργυράκη και εκτελεστή τον Στέφανο  Σίσκο, (Στο α΄ημίχρ. οι αντίπαλοι κέρδισαν πέναλτι αλλά το εκτέλεσαν ΄΄άουτ΄΄ ) Το δεύτερο ημίχρονο ήταν για τον ΗΡΑΚΛΗ/ΑΤΛΑ που πέτυχε την ισοφάριση ανταποδίδοντας 2 γκολ.   Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την καλή τους προσπάθεια!

Φωτο: Eυχαριστούμε τον Κώστα Ζώη

Επόμενος αγώνας με τον ΑΞΙΑΞ 2  το Σάββατο 1/4  16:30  στη Χώρα.