Πέμπτη 9 Μαρτίου 2023

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κ16 : ΑΙΑΝΤΑΣ ΧΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ 3-1

Μια ωραία εικόνα χθες στο Φαφαλειίο λίγο πριν τελειώσει ο αγώνας.
 Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε πριν την έναρξη εις μνήμη των αδικοχαμένων παιδιών στο πρόσφατο σιδηροδρομικό δυστύχημα στα Τέμπη.
Στον αγώνα τα παιδιά μας μπήκαν καλλίτερα και στα πρώτα 20 λεπτά με λίγη προσοχή μπορούσαν να είχαν πετύχει άλλα 2 γκολ σε ''τετ α τετ΄΄ των Βαβυλουσάκη και Πιτσάκη, Το γκολ ήρθε νωρίς στο 7΄  με μακρινό, ευθύβολο,  συρτό σουτ του Χούτα έξω από την περιοχή. Αργά αργά μετά τα πρώτα 20 λεπτά οι αντίπαλοι ισορρόπησαν  το παιχνίδι μέχρι που επέβαλαν τον ρυθμό τους στο β΄ημίχρονο όπου πέτυχαν 3 γκολ.

ΗΡΑΚΛΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ ( Σίμος/Μοντιάδης)
Κερίμης Θ, Τρύφωνας Λευτ, Κατσανικος Νικ, Μαμαλής Παντ., Χούτα Χερ, Δαφντης Αλεξ, Τομαζος Γιάν, Σεζάϊ Χιλ, Πιτσάκης Γ., Παπαμονιώδης Γιάν, Βαβυλουσάκης, Γ,
Σιγούνης Ταξ, , Κοντός Νικ, Λώς Άλεξ, Σιγούνης Γιωργ.
Κωσταρής Μαρ, Μειωτέρη Βαλ.''

Στην βαθμολογία παρά την ήττα διατηρήσαμε την 3η προνομιούχο θέση με 9 βαθμούς 17-7 στα γκολ. Επόμενος αγώνας
ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ/ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ/ΌΜΗΡΟΣΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΙΟΥΤετάρτη15/03/2315:30

Όπως είδαν από τον ΗΡΑΚΛΗ τον αγώνα:
''Σε αναβληθεν αγώνα της Κ-16 η ομάδα μας ηττήθηκε από τον Άγιαξ 1 με σκορ 3-1.
Στο πρώτο ημίχρονο καταφέραμε και μπήκαμε δυνατά ,προηγήθηκαμε και χάσαμε και αρκετές ευκαιρίες και για άλλο γκολ .
Οι αντίπαλοι μας όμως στην επανάληψη ήταν και πιο ενεργοί και πιο εύστοχοι.
Παρόλο τον πιο παθητικό ρόλο καταφέραμε και κάναμε και εμείς κάποιες ευκαιρίες για γκολ αλλά δεν ειμασταν αποτελεσματικοί.