Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2011

Λύγισε στο τέλος ο Ν.Ο.Χ.

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να φύγει με το διπλό από τη Νέα Σμύρνη καθώς ηττήθηκε από τον Πανιώνιο με 10-9. Η ομάδα του Βαγγέλη Ρούπακα έπαιξε ίσως το καλύτερο παιχνίδι της για την φετινή χρονιά και αν..
ήταν πιο προσεχτική στις λεπτομέρειες θα έπαιρνε το ροζ φύλλο αγώνα. Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του Μάκη Βολτυράκη μπροστά στο σκορ με 4-3. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε και το παιχνίδι είχε πάρει φωτιά για τα καλά. Οι δύο ομάδες συνέχισαν να πηγαίνουν γκολ-γκολ και καμία από τις δύο όσο και αν προσπαθούσαν δεν κατάφερναν να πάρουν τον έλεγχο της αναμέτρησης.Ο Ν.Ο.Χ. έπαιξε για πολύ ώρα χωρίς τους Γαβαλά και Ποντικέα που είχαν αποβληθεί με 3 ποινές, μένοντας έτσι χωρίς κλασικό αμυντικό. Ωστόσο στο τέταρτο οκτάλεπτο η ομάδα μας μπόρεσε και προηγήθηκε με 8-7 στο 5΄48 πριν το τέλος με τον Τζον Κότεριλ, ενώ ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε σε 9-9 στο 1’20 και το παιχνίδι πήρε φωτιά. Όμως 27΄΄ πριν το τέλος ο Ανδρέας Μιράλης  έκανε το 10-9 και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Τα 8λεπτα: 3-2, 1-1, 3-3, 3-3.
Διαιτητές: Βασιλείου, Σπανούδης.
Πανιώνιος (Μάκης Βολτυράκης): Μουρίκης 3, Μιράλης 3, Τόμπσον 2, Μάζης1, Παπαδόγκωνας 1.
Χίος (Βαγγέλης Ρούπακας): Κότεριλ 5, Φουντούλης 2, Βιτέλας 1, Κόχειλας 1.