Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

Aποτελέσματα Προημιτελικών Κυπέλλου

Βγήκαν οι τέσσερις ομαδες των ημιτελικών που θα διεκδικήσουν το κύπελλο Χίου για τη σεζόν 2010-2011 και αυτές είναι:
Η Δάφνη Δαφνώνα που κέρδισε τον Ατρόμητο 2-0, με το γκολ του Σεζένια στο 48ο λεπτό και το αυτογκόλ του Ακριβούλη στο 87ο.

Η Καλαμωτή που πέρασε από την Καλλιμασιά με 2-0 με το γκολ του Κάργατζη και το αυτογκόλ του Γεροντιδάκη.

Ο Κοφινάς που κέρδισε δύσκολα την ομάδα της Αναγέννησης Θολοποταμίου με 1-0 στην δεύτερη παράταση του παιχνιδιού με πέναλτι.

Ο Ηρακλής που νίκησε την Μίκρα με 2-1, χάρη στα γκολ του Παντελιδάκη και του Καϊτη, ενώ για τη Μίκρα σκόραρε ο Φαφαλιός με πέναλτι. Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο τερματοφύλακας του Ηρακλή Σαββίδης, ο οποίος πραγματοποίησε τουλάχιστον 8 σωτήριες επεμβάσεις και ήταν αυτός που έστειλε τον Ηρακλή στους 4.