Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2011

Aκομα μια νίκη από τον ΦΟΚ.

Ο ΦΟΚ νίκησε δύσκολα  με 3-0 σετ(25-11,25-20,25-18) την ομάδα του  ΦΟΒ στο πρωτάθλημα κορασίδων στην πρώτη αναμέτρηση για το συγκεκριμένο πρωτάθλημα.Πολύς ο κόσμος για άλλοι μια φoρα στο γήπεδο που απόλαυσαν..
έναν πολύ ωραίο αγώνα από της μικρές παίκτριες..Μια επιστολή μας έστειλε ένας γυμναστής /προπονητής Βόλεϋ με βάση την απόφασή που βγήκε  για καταργήσει των αθλητικών τμημάτων από του χρόνου και  άρνηση πρωταθληματος σχολικών αγώνων .
"Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην γίνονται σχολικοί αγώνες( βόλεϋ) λόγο ελλείψεις χρημάτων και να δίνονται χρήματα αλλου κι αλλού...Οι σχολικοί αγώνες είναι πηγή χαράς και χαλάρωσις των παιδιών και πάνω από όλα είναι θέλημα όλον τον παιδιών και των γονιών ...με αυτές τις αποφάσεις το μόνο αποτέλεσμα που μπορεί να έρθει δεν είναι εξοικονόμηση κάποιον χρημάτων για την περίοδο της κρίσης και του μνημονίου αλλά αποχή των παιδιών από τον αθλητισμό και τα γήπεδα...για την  θέση των διαιτητών σίγουρα θα προσφερθούν να το κάνουν αφιλοκερδώς και εγώ είμαι ένας από αυτούς...Ας αφήσουμε τους αστεϊσμούς και ας δούμε τι μπορούμε να κάνουμε γιατί το πρόβλημα δεν είναι μικρο αλλά ΤΕΡΑΣΤΙΟ!!!"