Δευτέρα 17 Ιανουαρίου 2011

Κόρνερ-γκολ..από τον Ρομπέρτο Κάρλος

Τι κι αν διανύει το 38ο έτος της ηλικίας του, την τέχνη δεν την ξεχνά. Ο λόγος για τον Ρομπέρτο Κάρλος ο οποίος σημείωσε ένα απείρου κάλλους τέρμα, με απ' ευθείας εκτέλεση κόρνερ και θύμισε τις παλιές καλές εποχές.

Mε απευθείας εκτέλεση κόρνερ σκόραρε στη νίκη της Κορίνθιανς επί της Πορτουγκέζα, στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος Παουλίστα. Ο 37χρονος αριστερός μπακ, γνωστός για τις εντυπωσιακές, πρωτοποριακές και απόλυτα επιτυχημένες προσπάθειες του προς τις αντίπαλες εστίες, έδειξε για μία ακόμα φορά πως διαθέτει το χάρισμα.
Ο Ρομπέτο Κάρλος πέτυχε το 2-0 στο 19ο λεπτό, ενώ οκτώ λεπτά νωρίτερα είχε προηγηθεί το τέρμα του Παουλίνιο στο στάδιο "Μουνισιπάλ".

Στο ματς  αγωνίστηκε για 74 λεπτά και ο Ρονάλντο. Το "φαινόμενο", έδωσε τη θέση του στον Έντνο στο 74ο λεπτό.